Atos ponownie na czołowych miejscach w największych raportach IT w Polsce

Kolejny raz Atos zwyciężył w wielu kategoriach i znalazł się na najwyższych miejscach dorocznych raportów przygotowanych przez dwa najważniejsze magazyny IT w Polsce: Computerworld i ITWiz.

Atos Computerworld top200

Warszawa, 13 lipca 2017 – Kolejny raz Atos zwyciężył w wielu kategoriach i znalazł się na najwyższych miejscach dorocznych raportów przygotowanych przez dwa najważniejsze magazyny IT w Polsce: Computerworld i ITWiz.

 

W najnowszym Raporcie TOP200 autorstwa redakcji magazynu Computerworld, w którym zestawiono osiągnięcia firm IT w 2016 roku, Atos wskazany jest jako lider rynku IT w aż 6 kategoriach:

 • Firma o największym wzroście zatrudnienia
 • Największy dostawca rozwiązań i usług IT dla sektora utilities (wyłączając energetykę)
 • Największy dostawca rozwiązań i usług IT dla sektora przemysłowego i budowlanego
 • Największy dostawca usług outsourcingowych
 • Największy dostawca aplikacji mobilnych
 • Firma o największym wzroście przychodów z eksportu

 

W innych 6 kategoriach Atos uplasował się na podium Raportu TOP200:

 • Największy dostawca aplikacji webowych i portali internetowych
 • Największy dostawca CRM
 • Największy dostawca rozwiązań w sektorze public
 • Największy dostawca rozwiązań w sektorze telco
 • Największy dostawca usług IT
 • Największy eksporter rozwiązań IT

Wart odnotowania jest także fakt, że w porównaniu z rokiem ubiegłym Atos w kategorii „Największe firmy informatyczne działających w Polsce” zanotował znaczący awans, z 30 na 18 miejsce.

 

W drugim kluczowym dla polskiego rynku IT rankingu, czyli Raporcie ITWiz Best100 2017 Atos również zwyciężył w kilku kategoriach:

 • Firma o największym eksporcie produktów i usług IT
 • Firma o największej sprzedaży do sektora przemysłowego
 • Firma o największej sprzedaży aplikacji mobilnych
 • Firma o największej sprzedaży usług outsourcingu

 

Raport ItWiz Best 100 w przyjętej przez autorów formule podaje tylko zwycięzców w danej kategorii, bez pozostałych firm, które znalazły się na podium.

 

„Sukcesy Atos oraz uznanie branży, które wyrażają czołowe miejsca w najważniejszych rankingach IT w Polsce, pokazują, że realizowana przez nas strategia przynosi rezultaty. Z powodzeniem identyfikujemy nowe możliwości biznesowe, stawiając na angażowanie całego zespołu i wykorzystywanie jego innowacyjności. Dla mnie osobiście jest to również dobre podsumowanie ostatnich, blisko dwóch lat rozwoju Atos, które spędziłem w firmie.” – podsumowuje dotychczasowy szef firmy Norbert Biedrzycki, Managing Director Poland, Vice President Systems Integration CEE.

 

„Wysokie miejsca Atos w rankingach Computerworld oraz ITwiz dowodzą, że jesteśmy skutecznym i pożądanym dostawcą usług informatycznych. Rezultaty te pokazują również, że miniony rok był dużym krokiem w rozwoju naszej firmy w kraju – otworzyliśmy siedziby w Opolu i Rzeszowie, a liczba naszych pracowników realizujących lokalne i międzynarodowe projekty wzrosła do ok. 5000. Jesteśmy dumni, że Atos buduje przyszłość światowego IT – i robi to właśnie w Polsce” – mówi Matthieu Fersing, Head of Infrastructure & Data Management w Atos Global Delivery Center Poland.

 

Atos w Polsce znalazł się również na wysokim 33. miejscu raportu Universum 2017. Ranking zbiera 50 najbardziej atrakcyjnych pracodawców wśród studentów danego kraju. Ranking Najatrakcyjniejszych Polskich Pracodawców przygotowywany jest przez międzynarodową firmę doradczą Universum i jest największym tego typu badaniem w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 27 000 studentów, co jest rekordem, jeśli chodzi o liczbę respondentów.

 

„Od kilku lat na globalnym rynku IT trwa walka o talenty – ten trend obserwujemy również w Polsce. W Atos zależy nam na zadowoleniu naszych pracowników, dlatego też koncentrujemy naszą uwagę na ich potencjale i zarządzaniu talentami. Znalezienie się wśród 50 najlepszych pracodawców IT jest dla nas nie tylko dużym wyróżnieniem, lecz również motywatorem do dalszych działań” – mówi Anna Data-Hendler, Head of Recruitment w Atos Global Delivery Center Poland.

 

Link do pełnego raportu

 

Atos ranking TOP200 w Polsce - pol

 

 

 

 

Skomentuj

7 comments