Sygnity na prostej i przyspiesza. O skutecznej restrukturyzacji Sygnity

Wywiad z czerwca 2011 w magazynie Manager po przeprowadzeniu skutecznej restrukturyzacji Sygnity.

Norbert Biedrzycki - Sygnity na prostej i przyspiesza Norbert Biedrzycki. O skutecznej restrukturyzacji Sygnity

Wywiad z czerwca 2011 w magazynie Manager po przeprowadzeniu skutecznej restrukturyzacji Sygnity.

Sygnity na prostej i przyspiesza Norbert Biedrzycki page 0

Tego jeszcze nie było: spółka Sygnity, która dwa lata temu stała przed widmem bankructwa, dziś jest uznawana za najmocniejszego gracza w swojej dziedzinie – informatycznych usług dla biznesu

Po dużych stratach na początku 2010 roku firma zanotowała niewielki zysk w ostatnim kwartale, a 2011 r. chce zamknąć nad kreską (po raz pierwszy od dłuższego czasu Sygnity wszystkie kwartały kończył zyskiem operacyjnym). Teraz czas na zwiększenie nie tylko rentowności, ale też wpływów – chodzi o podniesienie przychodów o około 20 proc., do 650–700 mln złotych.

– Nie chcemy być tylko integratorem i zwykłym dostawcą usług informatycznych. Chcemy pokazywać naszym klientom, jak mogą wygrywać na swoim rynku dzięki kompleksowym rozwiązaniom IT – przekonuje Norbert Biedrzycki, który kieruje Sygnity od ponad roku. Nowością w ofercie firmy mają być rozwiązania wspierające zarządzanie dla małych i średnich firm, sprzedawane zarówno w pudełkach, jak i formule Software as a Service (SaaS), która działa w chmurze internetowej (tak np. funkcjonuje Google-Aps).

Druga nowość wynika ze współpracy z Huawei. Sygnity chce bundlować (czyli sprzęgać) chińskie urządzenia z własnymi rozwiązaniami informatycznymi, tworząc usługi dla różnych branż: od bankowości po lotniczą. Sprzedając rozwiązania w Polsce i za granicą Sygnity chce osiągnąć 100 mln zł przychodów z tej działalności do 2013 roku. W przyszłym roku powinno się już więc pojawić w bilansie firmy kilkadziesiąt milionów złotych dodatkowych wpływów.

Link do artykułu

Skomentuj