BUSINESS INSIDER: Czy kryptowaluty urzeczywistnią idee społeczeństwa bezgotówkowego?

Fundamentalną ideą blockchain jest tworzenie nowych bloków dla zestawów transakcji poprzez ustawianie ich w łańcuchy bloków, wysyłanie ich w sieć.

Norbert Biedrzycki Kryptowaluty spoleczenstwo bezgotowkowe

Mój artykuł w BUSINESS INSIDER z dnia 27 stycznia 2017 roku.

 

Zmianę modelu w jakim działa światowy system finansowy, i wynikająca z tego niechęć instytucji finansowych do bitcoinów, czy liczba miejsc w których możemy zawrzeć transakcję w krypto walutach, są czynnikami które spowalniają ekspansję blockchains. Instytucje finansowe powoli przyłączają się do rewolucji, niektóre dlatego, że widzą nowy trend i rozwój nowego rynku, inne, bo wiedzą, że w nowej rzeczywistości ich znaczenie będzie malało. Podobnie liczba miejsc fizycznych i wirtualnych w internecie, gdzie można zwierać transakcje w krypotowalucie, powoli rośnie. Obecnym potencjalnym największym problemem może być przepustowość światowego systemu blockchain i łatwość lub wręcz możliwość obsługi transakcji w bitcoinach.

Jednym z etapów projektowania i testowania skomplikowanych systemów jest przeprowadzanie testów obciążenia systemu, czyli testów jak zachowuje się system podczas teoretycznego maksymalnego obciążenia.

 

Link do artykułu

 

Skomentuj

5 comments

  1. Grzegorz Wiatr

    A ryzyka legislacyjne i podatkowe. Na tę chwilę byt prawny kryptowalut nie jest uregulowany w większości krajów świata, a podejście do nich bywa skrajnie różne od delegalizacji i penalizacji do prac nad uznaniem za pełnoprawny środek płatniczy. To się zmienia, w niektórych krajach nawet calkiem szybko na korzyść.

  2. Andrzej_Ko

    Nie wiem czy chcę być częścią społeczeństwa w pełni bezgotówkowego. A jak dawać napiwki? Lub co gorsza, nie chcę żeby przyłowiowy Wielki Brat spoglądał i weryfikował wszystkie moje transakcje

  3. Andrzej K

    A to jest artykuł który był opublikowany na blogu. Tzn. najpierw w Business Insider a potem na blogu. Jak Pan znajduje na to czas? To jest jakiś 1 art na tydzień