BUSINESS INSIDER: Bitcoiny – wszystko co warto o nich wiedzieć

Bitcoin to kryptowaluta, która może stać się pieniądzem idealnym. Skąd się wzięła, ile jest warta i co można za nią kupić.

Norbert Biedrzycki Business Insider Bitcoins

Mój artykuł w BUSINESS INSIDER z dnia 06 stycznia 2017 roku.

O kryptowalutach mamy jeszcze niewielkie pojęcie. Jeżeli już coś się nam obiło o uszy, to najczęściej myślimy, że to po prostu wirtualne pieniądze lub system transakcyjny w internecie. Kryptowaluty to jednak przede wszystkim przełomowa technologia internetowa, a używanie jej jako środka płatniczego to tylko jedno z jej możliwych zastosowań. Jest to system bazujący na sieci peer-to-peer, czyli w pełni rozproszony, nieposiadający centralnej jednostki, organizacji lub miejsca, które go kontroluje.

 

Link do artykułu

Skomentuj

4 comments

 1. Andrzej_Ko

  A co z innymi krypto walutami? Przecież jest ich jak Pan pisze ponad 200. Bardzo jestem ciekaw czy za ileśtam lat przejmą rolę jako główne waluty, nie USD/ EUR …

 2. CabbH

  Ale to chyba powtórzenie z Pana bloga? Widzę że pisze Pan też do Forbes’a. Spora sił rażenia 😉 Jak Pan znajduje na to wszystko czas?

  • Norbert Biedrzycki  

   Zdradzę sekret. Pisanie tych artykułów wymaga ode mnie ciągłego czytania, śledzenia zmian, wyciągania wniosków. To już nie tylko hobby – technologie, przyszłość, a raczej ciągłą potrzeba szukania inspiracji do osobistego rozwoju i dzielenia się wnioskami z innymi. Zarywam często nocki 🙂