Kongres International Banking and Insurance Summit

Celem Forum jest zgromadzenie wszystkich kluczowych osób mających wpływ na rozwój sektora bankowego i ubezpieczeniowego, umożliwienie uczestnikom lepszego zrozumienia zachodzących zmian, jak też zacieśnienie kontaktów pomiędzy nimi.

Banking and insurance Forum 2016

International Banking and Insurance Summit to już dwunasta edycja cyklicznej, prestiżowej konferencji Banking Forum. Jest to wydarzenie, w którym od początku udział biorą kluczowe osobistości funkcjonujące w sektorze bankowym i ci, którzy tworzą uwarunkowania dla sektora (przedstawicieli administracji centralnej, regulatora) oraz dostawców rozwiązań i firmy współpracujące z bankami.

Celem Forum jest zgromadzenie wszystkich kluczowych osób mających wpływ na rozwój sektora bankowego, umożliwienie uczestnikom lepszego zrozumienia zachodzących zmian, jak też zacieśnienie kontaktów pomiędzy dotychczasowymi partnerami biznesowymi oraz nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi partnerami.

Podczas każdej edycji wydarzenia eksperci oraz autorytety z rynku bankowego dyskutują nad tematyką dotyczącą aktualnych problemów, wyzwań globalnych i lokalnych oraz najważniejszych bieżących zagadnień z rynku bankowego. Zakres merytoryczny współkreowany jest przez Radę Programową pod przewodnictwem Pana Mariusza Grendowicza i Pana Artura Olecha. W jej skład wchodzą prezesi banków i firm ubezpieczeniowych, przedstawiciele administracji oraz największych dostawców usług i rozwiązań. Grono prelegentów stanowią ponadto uznani eksperci oraz autorytety reprezentujące sektor bankowy, FinTech i pokrewne.

Wszystko to sprawia, ze Banking Forum jest unikalną i prestiżową platformą wymiany poglądów dla wyżej wymienionych interesariuszy. Projekt realizowany jest symultanicznie w ramach jesiennego Spotkania Liderów 2016 Bankowości i Ubezpieczeń, razem z VIII Insurance Forum. Połączenie tych wydarzeń pokrywa wszystkie najważniejsze problemy, z jakimi boryka się sektor finansowy. Gwarantuje również obecność najważniejszych przedstawicieli wszystkich wyżej wymienionych branż.

Każda edycja to także pełna frekwencja – obecność najważniejszych osób ze strony rynku, regulatora, rzecznika finansowego, izb. Obecne są także tematy bardzo istotne dla połączonych rynków: bankowego i ubezpieczeniowego. Udział reprezentatywnego grona kluczowych przedstawicieli branży, nauki i administracji pozwala na holistyczne spojrzenie na rynek finansowy.

Projekt realizowany jest symultanicznie w ramach jesiennego Spotkania Liderów 2016 Bankowości i Ubezpieczeń, razem z XII Warsaw International Banking Summit – Banking Forum. Połączenie tych wydarzeń pokrywa wszystkie najważniejsze problemy, z jakimi boryka się sektor finansowy. Gwarantuje również obecność najważniejszych przedstawicieli wszystkich wyżej wymienionych branż.

Wystąpienie Wystąpienie Prezesa Zarządu Atos Polska, VP CEE System Integration Norberta Biedrzyckiego miało miejsce w panelu „Perspektywy cyfrowej transformacja w Bankach”.

 

Banking and insurance Forum 2016 _1

 

Banking and insurance Forum 2016 _2

 

Skomentuj

2 comments

  1. TomaszK1

    Tradycyjne banki maja do wyboru kilka strategii. Mogą tworzyć w pełni cyfrowy bank uniwersalny, z tradycyjnymi usługami bankowymi lub ograniczać koszty operacji back-office, podczas gdy usługi bankowe będą sprzedawane pod marką innych graczy (np. sieci detalicznych czy telecomów) lub znalezienie sobie niszy, np. specjalizację w doradztwie nowej generacji czy obsłudze wybranego segmentu klientów. Czy coś jeszcze? Chyba to wyczerpuje potencjalne strategie lub opcje dla sektora

    • Norbert Biedrzycki  

      Czytałem ostatnio o próbach powrotu do dyskusji o transakcjach opartach o barter, wymianę fizyczną. Nie wiem jak wyceniać poszczególne usługi, towary bez wspólnego przelicznika – waluty, pieniądza. Ale zgoda, opcje chyba wyczerpane. Zastanowię się jeszcze. Dziękuje za merytoryczne komentarze 🙂