BlockchainTech Congress II

Hasłem przyświecającym wydarzeniu było “Revolution is comming”. Czy faktycznie blockchain to rewolucja? A może dopiero nią będzie? Niejednokrotnie padały odpowiedzi na takie pytania ze strony branżowych specjalistów.

BlockchainTech II conference Norbert Biedrzycki

W dniach 1-2 października odbył się BlockchainTech Congress. Wydarzenie to było okazją do spotkania się biznesu, dostawców, regulatorów i technologii. 43 prelegentów w ramach 27 wystąpień przyciągnęło ponad 600 osób w ciągu dwóch dni.

Przed nami rewolucja na miarę Internetu. Podczas BlockchainTech Congress uczestnicy mogli zrobić wielki krok w stronę obecnie zachodzących zmian na rynku. Każdy kto wziął udział w Wydarzeniu może mieć pewność, że jest na bieżąco z technologią, która już teraz wpływa na wiele sektorów gospodarki, a wkrótce stanie się powszechnie stosowaną normą w biznesie.

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej BlockchainTech Congress oraz AI & Big Data Congress. Po uroczystym rozpoczęciu Kongresu przez Przewodniczących Rad Programowych, Norberta Biedrzyckiego i Tomasza Motyla, eksperci technologii blockchain wraz z profesjonalistami z zakresu sztucznej inteligencji i big data, zastanawiali się nad futurystyczną wizją przyszłości.

Hasłem przyświecającym wydarzeniu było “Revolution is comming”. Czy faktycznie blockchain to rewolucja? A może dopiero nią będzie? Niejednokrotnie padały odpowiedzi na takie pytania ze strony branżowych specjalistów.

Konferencja bogata w debaty, jak i solowe wystąpienia, poruszała przeróżne tematy, które były w stanie zarówno wprowadzić w blockchainowy świat totalnych laików, jak i zaspokoić potrzeby bardziej biegłych w temacie.

W połowie pierwszego dnia Norbert Biedrzycki (Przewodniczący Rady Programowej BlockchainTech Congress) i Mariusz Sperczyński (bitSecurities.io) przeprowadzili symulację technologii blockchain. Dzięki temu widz mógł nie tylko zobaczyć na czym ona polega, ale również stać się uczestnikiem współtworzący symulowany łańcuch bloków. Świetna sprawa, dzięki czemu nawet “przypadkowi” słuchacze mieli potem łatwiejsze zadanie, aby odnaleźć się w terminologii używanej przez prelegentów.

Było to niezwykle ważne z uwagi, iż powszechnie sama technologia blockchain kojarzona jest głównie z kryptowalutami. Sama popularyzacja tej technologii wypłynęła wraz z dynamicznym wzrostem kursu Bitcoina, co przykleiło jej niekoniecznie pozytywną i odzwierciedlającą prawdę etykietkę. Tymczasem wirtualne waluty tylko z niej korzystają, a zastosowań i możliwości mają zdecydowanie więcej.

Podczas dwóch dni Kongresu wiodące firmy, przedstawiały swoje przykłady użycia tej technologii w swojej firmie. Każdy kto chciał zdobyć przewagę nad konkurencją i poznać konkretne przykłady wdrożeń rozwiązań korzystających z blockchain, już teraz wie jaki obrać kierunek, aby zaimplementować je do swojej firmy. Wszystko za sprawą debat, przemówień i use cases, prowadzonych przez praktyków tej technologii. Nie zabrakło również możliwości zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości, a po zakończeniu oficjalnej części, czasu na zawarcie bezcennych relacji biznesowych.
Udział prelegentów z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Liechtensteinu i Gibraltaru pozwolił poznać międzynarodową perspektywę na procesy wdrożeń blockchain do biznesu. Kongres dostarczył garść inspiracji, których potrzebuje nowoczesny, szybko zmieniający się rynek.

Swoją wiedzą na temat technologii blockchain podzielili się: Tomasz Buczak, Emmanuel Djengue, Dave Ebbitt, dr hab. Iwona Karasek-Wojciechowicz, Tomasz Kozar, Karolina Marzantowicz, Manuel Machado, Michał Turalski, Szymon Wałach i Max Wang.

 

Zapraszamy na stronę: Link

 

Relacja z konferencji: Link

 

Więcej o blockchain:

Dlaczego tak bardzo zależy nam na technologii blockchain?

Blockchain, czyli ostateczny krach systemu finansowego

Blockchain – święty Graal systemu finansowgo?

Co to jest blockchain? Wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Co to są bitcoiny? Wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Blockchain ma potencjał do wzruszenia podstawowych filarów naszego społeczeństwa

 

BlockchainTech Norbert Biedrzycki 2

BlockchainTech Norbert Biedrzycki 3 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 4 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 5 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 6 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 7 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 8 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 9 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 10 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 11 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 12 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 14 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 15 BlockchainTech Norbert Biedrzycki 16

 

 

Skomentuj

8 comments

  1. Zwierzak

    Otwarty charakter DLT pozwoli całkowicie przebudować sektor finansowy. A nawet więcej – niektóre jego elementy nadzorczo-rozliczeniowe będą zbędne. Procesy handlowe, wymiany informacji staną się przejrzyste i szybsze oraz znacznie tańsze, bez kosztów ponoszonych na utrzymanie całego systemu finansowego na świecie. Instytucje zaufania publicznego – banki, giełdy i pośrednicy transakcji finansowych również widzą w nim ogromny potencjał, ale i zagrożenie dla status quo.