BUSINESS INSIDER: Blockchain – wszystko, co warto o nim wiedzieć

System, którego nie da się złamać. Sam zaś może zmienić oblicze wielu branż, rewolucjonizuje sposób zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji.

Norbert Biedrzycki Business Insider Blockchain

Mój artykuł w BUSINESS INSIDER z dnia 29 grudnia 2016 roku.

Co to jest blockchain? Technologia blockchain służy do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w internecie. Transakcje te ułożone są w postaci następujących po sobie bloków danych. Każdy blok zawiera informacje o konkretnie zdefiniowanej liczbie transakcji. Po wypełnieniu go informacjami o transakcjach tworzy się kolejny blok danych, a za nim kolejny i następny. W ten sposób powstaje swojego rodzaju łańcuch (stąd nazwa: blockchain to łańcuch bloków). Nowy blok pojawia się średnio co 10 minut. Mogą być w nim zapisane informacje o różnych transakcjach, np. handlowych, stanach własności, udziałach, akcjach, wytworzeniu energii elektrycznej oraz kupnie lub sprzedaży walut, w tym kryptowalut, czyli walut elektronicznych.

 

Link do artykułu

Skomentuj

1 comments

  1. Andrzej_Ko

    Bardzo ciekawe. Nie sądziłem że istnieje taka technologia. Jesli faktycznie można w niej zapisać nie tylko waluty ale pozostałe jak Pan piszę operacje to szykuje nam się poważna alternatywa dla pieniędzy, systemu finansowego