BUSINESS INSIDER: W jaki sposób maszyny rozumują

Powstanie sztucznej inteligencji w robotyce nie jest tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać. Właśnie widzimy wzrost liczby technologii, które są w stanie dostrzec i zrozumieć środowisko, w którym działają.

Podziel się

facebook twitter google+ linkedin email
Busniess Insider Norbert Biedrzycki intelligent machines

Mój artykuł w Business Insider z dnia 22 października 2016 roku.

Patrząc na rozwój technologii, nasuwa się pytanie – czy jesteśmy na początku procesu tworzenia się nowego świata, zdominowanego przez inteligentne maszyny? Czy jest sztuczna inteligencja?

Powstanie sztucznej inteligencji w robotyce nie jest tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać. Właśnie widzimy wzrost liczby technologii, które są w stanie dostrzec i zrozumieć środowisko, w którym działają, aby finalnie podjąć decyzję o tym, jak najlepiej postąpić w celu realizacji przypisanych im zadań.

 

Link: http://businessinsider.com.pl/technologie/czym-jest-sztuczna-inteligencja/s74xlyd

Skomentuj

3 comments

 1. Andrzej_Ko

  AI w mojej ocenie pójdzie swoją drogą. Będzie samo się uczyć i w oparciu o nielimitowany dostęp do danych – wiedzy może pomagać człowiekowi np. w wynalazkach. Mam nadzieję że negatywny scenariusz nigdy nie dojdzie do skutku

 2. CabbH

  Ciekawy punkt widzenia. AI wcale nie musi naśladować natury, a być równie, lub nawet bardziej inteligentną, oraz posiadać samoświadomość. Być może nawet umożliwi przeniesienie ludzkiej świadomości w jakimś, być może uproszczonym stanie i dalsze jej funkcjonowanie, choć już w trochę inny sposób. Przyszłość. Kto wie?

 3. Andrzej44

  Czy będzie jakiś podział tematyczny pomiędzy blogiem z Business Insider?

  Od razu kojarzy mi sie Skynet i firm Terminator. A wpis ciekawy