IV Forum Nowoczesnej Produkcji – Industry 4.0

Produkcja przemysłowa jest filarem konkurencyjności gospodarek i służy budowaniu trwałego i opartego na stabilnych fundamentach wzrostu. W wyniku globalizacji, liberalizacji handlu, innowacji i ciągle wzrastającej konkurencji, niezbędne jest wypracowanie nowych rozwiązań, jak chociażby Industry 4.0.

Forum Nowoczesnej Produkcji - Industry 4.0

W dniach 8-9 listopada 2017 r. w warszawskim Hotelu Sheraton odbyła się 4. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji – Industry 4.0 – wydarzenia będącego odpowiedzią na ciągłą potrzebę dostosowywania się do nieustannie zmieniających się rynkowych realiów wśród przedsiębiorstw produkcyjnych.

Blok rozpoczynający część dedykowaną Forum Nowoczesnej Produkcyjnych dotyczył planowania i optymalizacji produkcji w celu zwiększenia wydajności. Uczestnicy mogli wówczas wysłuchać prezentacji dotyczących m.in. predictive maintinence czy Autonomous Decision System. Następnie debatowano na temat sposobów unowocześniania zakładów produkcyjnych, a dokładniej o sposobach pozyskiwania środków na transformacje przedsiębiorstw, systemach monitorowania zużycia energii i mediów technicznych oraz inteligentna robotyzacja i automatyzacja produkcji w dobie Internet of Things. Ostatni panel konferencji dotyczył cyfryzacji produkcji i korzyści płynących dzięki wprowadzeniu przemysłowego Internet of Things.

 

Moje wystąpienie miało miejsce w panelu dotyczącym cyfryzacji produkcji i korzyści płynących dzięki wprowadzeniu przemysłowego Internet of Things, podczas którego rozmawialiśmy na następujące tematy:

  • Czy Industry 4.0 i Internet of Things to może tylko przejściowa moda i marketingowy slogan?
  • Jakie są ograniczenia techniczne, procesowe, ludzkie (mentalne) i bezpieczeństwa podczas wdrażania IoT?
  • Jak efektywnie wykorzystać dane produkcyjne w chmurze i jaka jest rola chmury obliczeniowej w przemyśle
  • Jak zmieniają się potrzeby klientów i trendy na najbliższe 2-3 lata?

 

Link

 

Industry 4.0 Norbert Biedrzycki pic1

 

Industry 4.0 Norbert Biedrzycki pic2

 

Industry 4.0 Norbert Biedrzycki pic3

 

Industry 4.0 Norbert Biedrzycki pic4

 

Industry 4.0 Norbert Biedrzycki pic5

 

 

 

 

 

Skomentuj

2 comments

  1. Osknow

    W tym roku wypada bardzo ciekawy event, mianowicie Fabryka Cyfrowych Przemian współorganizowana przez Microsoft. Będzie prezentacja interaktywnej makiety Fabryki Przyszłości, która omówi Pan Jarosław Zarycht https://ax-dynamics.com/pl/fabryka-cyfrowych-przemian.. Technologia, która jeszcze można powiedzieć chwilę temu wydawała się abstrakcją dzisiaj jest już faktem

  2. Krzysztof Bikowski

    A kiedy będzie Industry 5.0? I co to bedzie znaczyć? Jakoś przegapiłem ostatnie kilka numerków