Wywiad na temat przyszłości nowych technologii: blockchain, bitcoin, sztuczna inteligencja

Wpływ technologii na branże finansową, energetyczną i samochodową.

Interview Norbert Biedrzycki przyszłość technologii

Przyszłość technologii

 

Rozmowa miała miejsce w burze Atos Polska w lutym 2017 roku. Dotyczyła nowoczesnych technologii, ich zastosowania w naszym życiu, w biznesie, ich wpływu na ludzkość. Skupialiśmy się na głównych filarach rewolucji technologicznej: blockchain i kryptowalutach, sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodach, ekonomii współdzielenia dóbr i usług oraz komputerach kwantowych.

 

 

Pełna wersja rozmowy znajduje się pod tym linkiem

 

Powiązane artykuły:

Blockchain, czyli ostateczny krach systemu finansowego

Technologia napiera na biznes – czyli czego możemy spodziewać się w 2017

Twoi klienci przybywają z przyszłości, a ty gdzie jesteś?

Co to jest blockchain? Wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Praca przyszłości, czyli zaczniemy pracować od nowa

 

 

Skomentuj

5 comments

  1. DCzaj

    Bardzo ciekawy wywiad. Sporo poruszanych wątków. Naprawdę wierzy Pan tak mocno w znaczenie technologii blockchain? Uzył Pan nawet sformułowania że zmieni nasz świat. W jaki sposób? Przecież to tylko waluty elektroniczne?

  2. TomaszK1

    Nie mogę się zgodzić z tezą że w przyszlości nie będzie miejsca dla firm ubezpieczeniowych, lub bardziej konkretnie dla ubezpieczeń OC. Po prostu kto inny będzie właścicielem samochodu. Nie ci którzy nimi jeżdżą a ci którzy je wynajmują. Dzieki blockchain wiele osób będzie mogło być właścicielami aut. A co z ekonomią współdzielenia?

  3. Andrzej_Ko

    Widzę że jest Pan znacznie młodszy niż myślałem. Trochę ten dziennikarz się nie popisał i zadawał mocno szablonowe pytania. A gdzie jest dłuższa wersja? Bo to skrót