Computerworld TOP200: Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT

Hostile takeover by major competitor is a theoretical exercise many CEOs of listed companies will never face in a real life, and not everyone is experiencing it firsthand.

Computerworld TOP200 Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT Norbert Biedrzycki

Computerworld TOP200: Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT

Znaczenia ludzi nie da się odmierzyć linijką. Nie można go też wycenić pieniędzmi. Układając listę najbardziej wpływowych osób w branży nie wypieraliśmy się subiektywizmu, ale staraliśmy się, żeby był to subiektywizm zbiorowy. Pytanie o ludzi o największych wpływach zadaliśmy osobom, które od lat są w środku tego, co dzieje się w polskim świecie IT. Tak powstało to zestawienie – pięćdziesiątka ludzi, którzy decydują o rynku. Pierwszą dziesiątkę uszeregowaliśmy po kolei, pozostałych – alfabetycznie według nazwisk.

Norbert Biedrzycki – Sygnity

Z tzw. wrogim przejęciem liczy się wielu prezesów spółek giełdowych, ale nie każdy przeżywa to na własnej skórze. Oferta „nie do odrzucenia” złożona przez Asseco innego prezesa mogłaby wysadzić z siodła po jednym dniu giełdowej huśtawki. Norbert Biedrzycki broniąc firmy (w czym pomogło mu odwlekanie decyzji przez UOKiK) pokazał, że jest twardym zawodnikiem.

 

Źródło: Raport Computerworld TOP200 czerwiec-2012

Link

 

Computerworld TOP200 Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT

 

Powiązane artykuły:

Dlaczego tak bardzo zależy nam na technologii blockchain?

– Tylko Bóg potrafi policzyć równie szybko, czyli świat komputerów kwantowych

Machine Learning. Komputery nie są już niemowlętami

Blockchain, czyli ostateczny krach systemu finansowego

Skomentuj