Przywództwo w cyfrowym świecie – Konferencja Stowarzyszenie Interim Managerów

Przywództwo w erze cyfryzacji opisuje umiejętności potrzebne liderom w coraz szybciej zmieniającym się i bardziej skomplikowanym świecie.

Konferencja SIM Norbert Biedrzycki

 

Przekształcanie organizacji wymaga od lidera odwagi, świadomości trendów rynkowych i umiejętności dobierania ludzi. Może to jest paradoks, ale w czasach dużej specjalizacji wszechstronność lidera jest na wagę złota. – mówi Norbert Biedrzycki, pasjonat najnowszych technologii robotyzacji, zastosowania sztucznej inteligencji, blockchain, VR i AR, Internetu Rzeczy, Vice President Digital McKinsey, szef McKinsey Digital Lab w CEE.

– Czy każda współczesna organizacja musi przejść proces zmiany?

– Jaka jest rola lidera w transformacji?

– Jakie kompetencje muszą mieć ludzie, których zaprosimy do procesu zmiany w firmie?

– Multitasking lidera, czy jego specjalizacja?

 

Wystąpienie inauguracyjne „Porządek w cyfrowym chaosie” Norberta Biedrzyckiego już 6 grudnia w Warszawie.

 

Kolejna doroczna konferencja SIM już za nami. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami dyskutowaliśmy o nowej gospodarce, AI, świecie offline wyposażonym przez online, o nowym modelu przywództwa i roli kobiet w zarządzaniu oraz o roli interim managerów w erze transformacji cyfrowej. Bardzo dziękujemy za dużą dawkę inspiracji i świetne wstąpienia ze strony naszych fantastycznych prelegentów m.in.: Norbert Biedrzycki, prof. Henryk Mruk, prof. Tomasz Rostkowski, Sylwia Barthel De Weydenthal, Piotr Kicinski, PhD CFA, Magdalena Dziewguc, Andrzej Szumowski, Edyta Sadowska, Boguslawa (Bogy) Cimoszko Skowronski,Beata Staszkow, Jacek Barzowski, Tomasz Jakubowski, Michał Nowak, dagmara łuczyńska, Krzysztof Kuwalek, Beata Pawłowska, Jerzy Kalinowski, Joanna Ceplin, Marek Dragosz, Damian Wleklak.

 

Powiązane artykuły:

– Między dobrem a złem, czyli kilka refleksji o etycznym przywództwie

– Automatyzacja nie zniszczy wszystkich biurek

– Niepewność ma swój urok. Czyli o tym, kim jest lider w erze gospodarki cyfrowej

– Lider. Od Dyktatora do Partnera

– Zmierzch ery człowieka

– Upadek hierarchii, czyli kto właściwie rządzi w Twojej firmie

 

Prezentacja z konferencji: Leading_in_a_Digital_Age_NB short ext format

 

SIM Norbert Biedrzycki pic1

SIM Norbert Biedrzycki pic3

SIM Norbert Biedrzycki pic5

SIM Norbert Biedrzycki pic6

 

Skomentuj

8 comments

  1. JacekPaczka

    Rolą prawdziwego lidera jest bycie wzorem do naśladowania. To on jako pierwszy ma za zadanie wcielać w życie to, co zostało uzgodnione. Jeśli coś obiecał, to z pewnością zrobił to na tyle rozważnie, że na pewno dotrzyma słowa.

  2. Krzysztof C

    W każdym świecie, nawet cyfrowym lider dąży do osiągnięcia jak największej efektywności, używając kombinacji władzy formalnej i nieformalnego wpływu, rozpoznaje, modyfikuje i spełnia potrzeby, oczekiwania podwładnych oraz reaguje na zmieniające się sytuacje. Przywódcy źli, nieskuteczni instrumentalnie traktują strukturę organizacyjną, formalne nagrody i kary – manipulują nimi w celu uzyskania pożądanych warunków, które wywołują pożądane zachowania.