Giganci e-commerce zakochują się w realu. Znowu
Tradycyjny handel detaliczny od lat jest na wojennej ścieżce z przedstawicielami e-commerce. Sklepy offline znikają z miast, bo utrzymywanie lokalu, który ma cztery ściany staje się nieopłacalne. Ale w tym krajobrazie coś się jednak zmienia. Ścierające się ze sobą terytoria offline i online podpisały pakt o wzajemnej współpracy.
CZYTAJ DALEJ
Lockdown to narodziny nowych modeli biznesowych
O tym, jak zmieni się nasza praca, zakupy i konsumpcja po okresie przymusowej izolacji dyskutują zarówno szeregowi pracownicy jak i teoretycy zarządzania. Czy nasze ostatnie doświadczenia zmienią na trwałe organizację pracy i zakupowe zwyczaje? Czy czekają nas narodziny nowych modeli biznesowych?
CZYTAJ DALEJ
Pandemia. Jakich talentów dzisiaj potrzebujemy?
Pandemia przyśpiesza tempo i skalę transformacji cyfrowej. Jednym z trudniejszych wyzwań, które się dzisiaj z nią wiążą jest zarządzanie zasobami ludzkimi. I chociaż w dzisiejszym świecie pozyskiwanie właściwych ludzi jest niezwykle istotne, to nie mamy jasności, czym się w nim kierować. Kim może być menedżer lub lider, który idealnie pasowałby do pandemicznego świata?
CZYTAJ DALEJ
Robot skłamał, więc stał się człowiekiem
Sytuacje, w których komplementujemy czyjś wygląd, nawet wtedy, gdy on nas nie zachwyca, lub udajemy zainteresowanie rozmową, która jest nam obojętna, zna niemal każdy z nas. Jednak doświadczenie spotkania z…
CZYTAJ DALEJ
5 cytatów o technologii, które zrobiły na mnie wrażenie
Jest takie powiedzenie, że jedno zdjęcie warte jest tysiąc słów – mówi więcej o świecie, niż cały artykuł. Przez wiele lat powtarzali to fotoreporterzy, którzy wyrażali swoją wiarę w siłę…
CZYTAJ DALEJ
Czarny łabędź lub raczej szary nosorożec. Branża tech odbudowuje zaufanie
W ciągu ostatnich czterech lat koncerny technologiczne mogły pochwalić się dużą dynamiką rozwoju, ale problemem stawała się rosnąca nieufność prywatnych użytkowników i krytycyzm mediów. Obecna sytuacja związana z globalnym kryzysem…
CZYTAJ DALEJ
Covid-19. Czy wkraczamy w erę globalnej inwigilacji?
Wystarczyło kilkanaście dni, by mroczne wizje znane z serialu Black Mirror stały się rzeczywistością. Drony z powietrza mierzą temperaturę naszych ciał, a aplikacje w smartfonach przekazują informacje służbom o tym, czy jesteśmy w domu. Czy masowo gromadzone informacje o naszym zdrowiu zostaną wykasowane, gdy kryzys minie?
CZYTAJ DALEJ
Algorytmy zrodzone z naszych uprzedzeń
Czy algorytmy są zdolne do działań dyskryminacyjnych? Niestety tak. Pytanie jednak okazuje się skomplikowane o tyle, że twórcom algorytmów trudno przecież zarzucić złe intencje. Jak to więc możliwe, że matematyczny wzór potrafi wygenerować sytuacje, w których jednostki lub grupy społeczne są pokrzywdzone?
CZYTAJ DALEJ
My, ostatnie pokolenie Homo Sapiens
Nie obawiajmy się w przyszłości robotów czyhających na nas za rogiem. To jest możliwe tylko w filmach. Musimy raczej przygotować się na bardziej skomplikowane scenariusze. Biotechnologia, genetyka i sztuczna inteligencja doprowadzą…
CZYTAJ DALEJ
Start-upy i korporacje. Czego mogą nauczyć się od siebie?
Start-upy ze swoją bezkompromisową wiarą, że robią rzeczy wyjątkowe, mają wiele uroku. Niestety, ten zapał na ogół nie wystarcza, by przetrwać na biznesowej arenie. Czy mimo to wartości wyznawane przez początkujących przedsiębiorców mogą inspirować prezesów dużych spółek? A może ci ostatni mogą dostarczać małym firmom wzorców wartych naśladowania?
CZYTAJ DALEJ
Cztery mroczne sny wielkiej technologii
Nasycenie naszej codzienności technologicznymi gadżetami powoduje, że nie potrafimy sobie już wyobrazić innej wersji rzeczywistości. A przecież w świecie przesyconym technologiami również zdarzają się kryzysy. Których z nich obawiamy się najbardziej?…
CZYTAJ DALEJ
Zmiana organizacji zaczyna się we mnie
Bez większych problemów znajdziemy liczne opracowania dotyczące tego, jak skutecznie zarządzać zmianą w organizacji. Wszystkie z nich mówią wiele o tym, jak dużą rolę w transformacji odgrywają wyraźnie określone cele…
CZYTAJ DALEJ
Wykład na uczelni Akademia Leona Koźmińskiego
Miałem zaszczyt być wykładowcą na ALK na katedrze Zarządszania. Dziękuje Monice Sontaza zaproszenie. To ogromna przyjemność, zaszczyt ale zarazem zabawa. Fajnie jest dzielić się wiedzą i doświadczeniami Akademia Leona…
CZYTAJ DALEJ
Między dobrem, a złem, czyli kilka refleksji o etycznym przywództwie
Czasy, w których autorytet szefa firmy był nienaruszalny bezpowrotnie minęły. Dziś stojąc na czele organizacji mogę liczyć na: zmienność rynku, wygórowane oczekiwania pracowników, brak entuzjazmu klientów, twarde wymagania inwestorów i…
CZYTAJ DALEJ
Podcast: Norbert Biedrzycki o Smart City, Shared Economy, Blockchain…
Link do podcastu Pewnego dnia skontaktował się ze mną Vladimir, prowadzący blog BiznesMyśli. Blok którego głównym tematem jest sztuczna inteligencja, zastosowania tej technologii oraz jej wpływ na nas, ludzi. Zaproponował…
CZYTAJ DALEJ
Kluczowe osiągnięcia Atos Polska 2015-2017
Rola: Prezes Zarządu Atos Polska, Wiceprezes ds. Consultingu i Integracji Systemów CEE Atos jest światowym liderem usług informatycznych, z rocznymi przychodami wynoszącymi około 14 mld EUR i zatrudniającym…
CZYTAJ DALEJ
McKinsey: Dołączam do Leadershipu biura Warszawskiego
Norbert Biedrzycki – Vice President McKinsey Digital Norbert Biedrzycki kieruje McKinsey Digital w CEE. McKinsey Digital oferuje klientom usługi łączące doradztwo strategiczne i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Od kompleksowej transformacji…
CZYTAJ DALEJ
W końcu otrzymałem potwierdzenie przyjęcia do Leadership Academy
O Center of Leadership: The Center for Leadership promuje rozwój dobrego przywództwa dla Polski i łączy wybitnych Polaków, którzy kształtują przyszłość Polski i świata. Robimy to poprzez tworzenie pozytywnych wartości,…
CZYTAJ DALEJ
Powracam do McKinsey jako Vice President McKinsey Digital
Informacja prasowa 1 września 2017 McKinsey Digital Lab oferuje klientom usługi łączące doradztwo strategiczne oraz możliwość bezpośredniego wdrożenia zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Nasi programiści, eksperci IT oraz konsultanci biznesowi wspierają klientów…
CZYTAJ DALEJ
Największe firmy IT w Polsce w roku 2016 wg ITwiz BEST100
Na polski rynek IT w 2016 roku wpływ miały niewątpliwie dwie duże transakcje. Pierwszą była, ogłoszona jeszcze w październiku 2015 roku i zakończona we wrześniu 2016 roku, fuzja Dell z EMC….
CZYTAJ DALEJ
Atos ponownie na czołowych miejscach w największych raportach IT w Polsce
Warszawa, 13 lipca 2017 – Kolejny raz Atos zwyciężył w wielu kategoriach i znalazł się na najwyższych miejscach dorocznych raportów przygotowanych przez dwa najważniejsze magazyny IT w Polsce: Computerworld i…
CZYTAJ DALEJ
Wykład na uczelni Akademia Leona Koźmińskiego
Miałem zaszczyt być wykładowcą na ALK. Dziękuje Monice Sonta za zaproszenie. To ogromna przyjemność, zaszczyt ale zarazem zabawa. Dzielenie się doświadczeniami. Poniżej zdjęcie notatek Moniki. Jedna z bardziej zagęszczonych map myśli…
CZYTAJ DALEJ
Otwarcie Singularity University w Warszawie
Motto Singularity University: „We believe our world has the people, technology, and resources to solve any problem, even humanity’s most urgent, persistent challenges. As a catalyst for global change, we…
CZYTAJ DALEJ
Wywiad na temat przyszłości nowych technologii: blockchain, bitcoin, sztuczna inteligencja
Przyszłość technologii Rozmowa miała miejsce w burze Atos Polska w lutym 2017 roku. Dotyczyła nowoczesnych technologii, ich zastosowania w naszym życiu, w biznesie, ich wpływu na ludzkość. Skupialiśmy się na…
CZYTAJ DALEJ
Najważniejsza jest Pasja
Wywiad dla PracujeboLubie.pl z dnia 22-Listopad-2016 Czy i za co lubisz swoją pracę? Oczywiście bardzo lubię swoją pracę, w szczególności za to, że mam szansę pracować na co dzień z kompetentnymi…
CZYTAJ DALEJ
Atos jedną z największych firm w IT w Polsce
Warszawa, 18 października 2016. Atos, międzynarodowy lider usług cyfrowych, znalazł się wśród najlepszych firm IT w Polsce w rankingach TOP 200 Computerworld, Best 100 ITwiz i Top 50 Universum. Firma w…
CZYTAJ DALEJ
Bomba wciąż tyka
Historia W sobotę 26 kwietnia 1986 roku w elektrowni atomowej w Czarnobylu, w jednym z czterech bloków reaktorów, przygotowywano się do przeprowadzenie eksperymentu, który jak się okazało był katastrofalny w…
CZYTAJ DALEJ
Przyszłość e-commerce na Kubie i perspektywy dla cyfryzacji
Kuba to kraj, który wybrał socjalizm i gospodarkę sterowaną ręcznie. W jej teoretycznych założeniach każdy obywatel powinien mieć taką samą siłę nabywczą ustaloną odgórnie. W tej chwili średnia miesięczna pensja…
CZYTAJ DALEJ
Kluczowe osiągnięcia w ABC DATA 2012-2015
Rola: Prezes Zarządu ABC DATA jest wiodącym dostawcą rozwiązań IT, który dostarcza produkty i usługi z trzech głównych centrów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej z maksymalnym czasem dostawy 24…
CZYTAJ DALEJ
FORBES: Złoty chłopak
Norbert Biedrzycki zasłynął jako sprawny restrukturyzator. Teraz ma szansę zagrać bardziej ofensywnie. Jako szczęśliwy posiadacz Chevroleta Camaro rocznik 79 z 500-konnym silnikiem Norbert Biedrzycki ma skłonność do szybkiego parcia naprzód….
CZYTAJ DALEJ
Kluczowe osiągnięcia w Sygnity 2010-2012
Kluczowe osiągnięcia w Sygnity 2010-2012. Rola: Prezes Zarządu W tym czasie drugi największy producent oprogramowania i integrator systemów IT w Polsce. Koncentracja na dużych i średnich projektach ICT w…
CZYTAJ DALEJ
Najlepsi menadżerowie na czas kryzysu
Nagrody „Bloomberg Businessweek Polska” rozdane. Redakcja nagrodziła 20 najlepszych prezesów polskich firm, małych i dużych, które rozwijają się mimo spowolnienia gospodarczego. – To są osoby, które mogą przeprowadzić naszą gospodarkę w miarę suchą…
CZYTAJ DALEJ
Computerworld TOP200: Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT
Computerworld TOP200: Najbardziej wpływowi ludzie w polskim IT Znaczenia ludzi nie da się odmierzyć linijką. Nie można go też wycenić pieniędzmi. Układając listę najbardziej wpływowych osób w branży nie wypieraliśmy…
CZYTAJ DALEJ
Piękni 40-letni
Menedżerów starej daty, takich jak Konrad Jaskóła, Marian Kostempski, Michał Skipietrow, z biznesowego panteonu wypierają młodsi, znacznie lepiej przygotowani, m.in. Mirosław Godlewski, Krzysztof Rosiński czy Norbert Biedrzycki. Zmiana pokoleniowa dobrze…
CZYTAJ DALEJ
Norbert Biedrzycki Graczem Roku magazynu Forbes
Norbert Biedrzycki Graczem Roku magazynu Forbes Ranking Gracze Roku magazynu Forbes co roku wyłania liderów poszczególnych branż polskiej gospodarki. W tegorocznym zestawieniu jurorzy rankingu – przedstawiciele firm doradztwa strategicznego oraz…
CZYTAJ DALEJ
Powrót do świata żywych
Wywiad w magazynie Forbes. Ukazał się dnia 14 grudnia 2011 roku. Tuż po zakończeniu z sukcesem restrukturyzacji spółki Sygnity w której byłem CEO. W tym czasie w okresie około roku udało nam…
CZYTAJ DALEJ
Sygnity na prostej i przyspiesza. O skutecznej restrukturyzacji Sygnity
Wywiad z czerwca 2011 w magazynie Manager po przeprowadzeniu skutecznej restrukturyzacji Sygnity. Tego jeszcze nie było: spółka Sygnity, która dwa lata temu stała przed widmem bankructwa, dziś jest uznawana za…
CZYTAJ DALEJ