Wszystkie wpisy

Lockdown to narodziny nowych modeli biznesowych

O tym, jak zmieni się nasza praca, zakupy i konsumpcja po okresie przymusowej izolacji dyskutują zarówno szeregowi pracownicy jak i teoretycy zarządzania. Czy nasze ostatnie doświadczenia zmienią na trwałe organizację pracy i zakupowe zwyczaje? Czy czekają nas narodziny nowych modeli biznesowych?

Pandemia. Jakich talentów dzisiaj potrzebujemy?

Pandemia przyśpiesza tempo i skalę transformacji cyfrowej. Jednym z trudniejszych wyzwań, które się dzisiaj z nią wiążą jest zarządzanie zasobami ludzkimi. I chociaż w dzisiejszym świecie pozyskiwanie właściwych ludzi jest niezwykle istotne, to nie mamy jasności, czym się w nim kierować. Kim może być menedżer lub lider, który idealnie pasowałby do pandemicznego świata?

Machine learning. Znawca literatury i ekspert na rynku sztuki

Czy algorytmy są w stanie wnikliwie przeanalizować dzieła Szekspira? Tak, i to z precyzją, której może pozazdrościć im niejeden profesor literaturoznawstwa. A czy wiedzą, na czym polega autentyczna wartość obrazów uznanych malarzy? Jak najbardziej! Ich wiedza w tej kwestii jest tak duża, że mogą szybko rozpoznać artystyczne fałszerstwo.

Komputery kwantowe kontra COVID-19

Pandemia przyniosła dezorganizację porządku, do którego byliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Czy technologia pomoże nam zminimalizować szkody, jakie przyniósł ze sobą obecny kryzys? Jaką rolę w tym procesie mogą mieć komputery kwantowe?

Kiedy roboty zaczną nas przytulać?

Widok robota, który układa palety w magazynie nie jest już niczym nadzwyczajnym. Ale gdyby ten sam robot wpadł w złość, wykrzykując, że nie chce całego dnia spędzać w pracy, bylibyśmy zdumieni. Czy możliwe jest, by maszyny odczuwały złość, strach lub radość i umiały rozpoznawać podobne emocje u ludzi?

Robot skłamał, więc stał się człowiekiem

Poważne kłamstwa, drobne kłamstewka lub niemówienie całej prawdy pełni istotne funkcje społeczne. Gdybyśmy od czasu do czasu nie maskowali naszych prawdziwych opinii na temat osób z najbliższego otoczenia, nie moglibyśmy tworzyć trwałych relacji społecznych. Kłamstwo bywa dla ludzi pożyteczne. A czy może przydać się robotom?

Chcesz za coś zapłacić? Lodówka zrobi to za ciebie

Jeśli zmiany w sposobach płatności będą przebiegały tak szybko, jak w ciągu kilku ostatnich lat, to wkrótce nie będziemy mogli uwierzyć, że kiedyś chodziliśmy do banku, korzystaliśmy z plastikowej karty kredytowej i płaciliśmy za wszystko, używając tylko jednej, oficjalnej waluty.

Co się dzieje z Twoją twarzą człowieku?

Technologie rozpoznawania obiektów i twarzy (pattern recognition, facial recognition) zmieniają medycynę, motoryzację, marketing i ułatwiają życie przeciętnego obywatela. Jednak postęp, jaki dzięki nim się dokonuje, ma też mroczny aspekt. Przygotujmy się więc na to, że w najbliższych latach nasze twarze nie zaznają spokoju.

Potęga personalizacji. Dla twojej przyjemności zeskanujemy ci uśmiech

Jako klient, chcę czuć się wyjątkowy bez względu na to, gdzie robię zakupy. Ten mój egocentryzm koresponduje z globalnymi, dominującymi postawami konsumentów. Zarządy koncernów już wiedzą, że tylko maksymalnie spersonalizowany produkt zaspokoi potrzeby współczesnego, rozkapryszonego klienta. Personalizacja musiała więc w końcu stać się dominującym trendem w marketingu.

Covid-19. Czy wkraczamy w erę globalnej inwigilacji?

Wystarczyło kilkanaście dni, by mroczne wizje znane z serialu Black Mirror stały się rzeczywistością. Drony z powietrza mierzą temperaturę naszych ciał, a aplikacje w smartfonach przekazują informacje służbom o tym, czy jesteśmy w domu. Czy masowo gromadzone informacje o naszym zdrowiu zostaną wykasowane, gdy kryzys minie?

Algorytmy zrodzone z naszych uprzedzeń

Czy algorytmy są zdolne do działań dyskryminacyjnych? Niestety tak. Pytanie jednak okazuje się skomplikowane o tyle, że twórcom algorytmów trudno przecież zarzucić złe intencje. Jak to więc możliwe, że matematyczny wzór potrafi wygenerować sytuacje, w których jednostki lub grupy społeczne są pokrzywdzone?

Miasto jak system operacyjny

Pojęcie Smart City ma już kilka lat, a przykłady miejskich przestrzeni, w których zarządzaniu biorą udział algorytmy znajdziemy na wszystkich kontynentach. Jednak pomysł Google'a, by przenieść na serwery niemal każdy aspekt funkcjonowania konkretnej dzielnicy miasta, jest naprawdę nowatorski.

Czy sztuczna inteligencja uratuje rynek pracy?

Pytanie wyrażone w powyższym tytule może zabrzmieć jak herezja. Bo owszem, inteligentne algorytmy mogą nas fascynować i zachwycać. Potrafią wspomagać transformacje cyfrowe w firmach, rewolucjonizować metody marketingowe i wzmacniać porządek, w którym liczy się efektywność, szybkość i zyskowność. Ale czy mogą stać się dla nas kołem ratunkowym?

My, ostatnie pokolenie Homo Sapiens

Biotechnologia, genetyka i sztuczna inteligencja doprowadzą Homo Sapiens do ewolucyjnej przemiany i spowodują, że ludzka egzystencja przybierze nowy wymiar. Tak naszą przyszłość w najbliższych stu latach widzi jeden z najpopularniejszych współczesnych myślicieli, pochodzący z Izraela, historyk Yuval Noah Harari.

Wearables. Załóż elektroniczny płaszczyk

Chcesz monitorować pracę swojego serca, śledzić aktywność mózgu w trakcie snu i liczyć kalorie spalone podczas joggingu? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, mamy dla ciebie idealną propozycję. Załóż elektroniczną opaskę na dłoń, a zyskasz nieograniczony dostęp do danych na temat pracy twojego organizmu. Witamy Cię w świecie inteligentnych gadżetów, które znają cię lepiej, niż ty sam

Forbes: Czy i jak regulować sztuczną inteligencję?

Technologia, która zaczyna rozwijać się niejako bez naszego udziału, udoskonalająca swoje działania bez ingerencji programisty, staje się potężną siłą. Wobec niej zasada nieograniczonej biznesowej wolności wydaje się nieco archaiczna i nie rozwiązuje wielu kwestii.

Sztuczna inteligencja jest sprawnym bankierem

Innowacyjne wykorzystywanie sztucznej inteligencji w branży finansowej nie jest modą. Jest koniecznością i trendem, który wydaje się nie mieć alternatywy. Algorytmy umożliwiają lepsze zarządzanie finansami, lepszy dobór produktów dla klienta i automatyzują pracę instytucji finansowych.

Cztery mroczne sny wielkiej technologii

Świat pozatechnologiczny właściwie znika nam z pola widzenia, staje się nieznany, niedostępny. Jeśli nie mogę zdobyć informacji, używając smartfona podłączonego do internetu, to znaczy, że ona prawdopodobnie nie istnieje lub jest dla świata nieistotna. Przynajmniej dla mojego świata.

Informacyjny wszechświat

Dotarliśmy do momentu, w którym technologia nie zna granic, nie może się już zatrzymać, a rynek danych i informacji będzie rósł w astronomicznym tempie. Hasło „wszystko jest informacją” jest aktualne jak nigdy przedtem.

Już czas, by pogadać z maszyną. Sztuczna inteligencja w natarciu

Rozwój sztucznej inteligencji od co najmniej kilku lat oznacza nieustanne przekraczanie granic. Użytkownicy Alexy w Wielkiej Brytanii będą mogli zapytać urządzenie o porady medyczne. Z kolei w smartfonach Huawei udoskonalona stabilizacja obrazu jest wspierana przez sztuczną inteligencję po to, by minimalizować zakłócenia wywołane przez drgania ręki.

Czy komputery kwantowe pozwolą nam złamać zasady fizyki?

Dlaczego komputery kwantowe budzą ostatnio tak duże emocje? Być może dlatego, że jesteśmy coraz bliżej granicy możliwości obliczeniowych komputerów opartych na znanych nam od dawna tranzystorach. Ograniczenia te wynikają z zasad fizyki, uniemożliwiającej nam na jeszcze większe zagęszczenie układów w procesorach.

Uczmy się jak maszyny, a nawet bardziej

Inteligencja społeczna i emocjonalna, zdolności komunikacyjne, kompetencje międzykulturowe, gotowość do pracy zdalnej i wirtualnej, ogólna mobilność – to cechy, które będą cenione przez pracodawców w przyszłości.

Bezduszna logika algorytmów uwodzi biznes i flirtuje z nami, klientami

Dla wielu osób kierujących biznesem, pojęcie sztucznej inteligencji ciągle jest niejasne i rodzi poczucie, że wkraczają oni na obcy teren. Myślę, że znajomość podstawowych praw, które leżą u podłoża nowych technologii może dodać pewności każdemu, kto przymierza się do zwiększenia innowacyjności firmy.

Czy blockchain wkroczy na giełdy?

Blockchain może ułatwiać przenoszenie prawa do własności, obniżając koszty i wzmacniając wzajemne zaufanie w biznesowych relacjach inwestorów finansowych. Czy z tej technologii mogą realnie skorzystać największe światowe giełdy?

Jak logika algorytmów uwodzi współczesny biznes

Co jest technologicznym fundamentem, na którym rodzą się dzisiaj takie zjawiska, jak narodziny pojazdów autonomicznych, rekomendacje w trakcie zakupów internetowych, czy głosowe odpowiedzi asystentów urządzeń mobilnych?

Pomnażanie przez dzielenie

Czy sharing economy faktycznie zrewolucjonizowało światowy rynek wymiany dóbr i usług? Ekonomia współdzielenia korzysta z waluty innej niż pieniądz: z zaufania.

Roboty w mundurze. Czy oskarżymy algorytmy o zbrodnie wojenne?

AI ma olbrzymie możliwości, by pomagać ludzkości. Niestety ma też swoją ciemną stronę. Wypada więc mieć nadzieję, że politycy i wojskowi mają na tyle dużo wyobraźni, by na czas dostrzec wszystkie konsekwencje, wynikające z upowszechnienia autonomicznego uzbrojenia.

Inteligentne kontrakty w sieci peer-to-peer blockchain

Mamy do czynienia z technologią, która choć zapewne jeszcze nie ujawniła pełni swojego potencjału, ale już zaczyna być gotowa do biznesowych zastosowań. Jednak, aby ujrzeć pełnię możliwości inteligentnych kontraktów, musimy jeszcze poczekać kilka lat.

Czy dzięki blockchain powstanie Internet energii elektrycznej?

Blockchain, którego popularność rosła do tej pory równolegle z wydarzeniami na rynku kryptowalut, powinien wkrótce wkroczyć w nowe obszary naszego życia. Przemysł energetyczny przeżywający stopniową decentralizację, może okazać się większym zwolennikiem tej technologii niż system finansowy. A może po prostu szybciej się na nią zdecyduje.

Technologie, które zmienią świat w 2019 roku

Trudno wskazać na trend technologiczny, o którym będzie mówiło się tyle, ile mówiono o blockchainie w minionym roku. Pewne jest natomiast to, że innowacyjne technologie jeszcze śmielej wkroczą w nasze codzienne życie. Wiele z nich po wstępnej fazie testowania zacznie z powodzeniem zakorzeniać się w globalnym biznesie.

Technologie, które zmienią świat w 2019 roku

Bez wątpienia czeka nas wiele doniesień o intensywnym rozwoju technologii opartych na inteligentnych algorytmach i dalszej ekspansji sztucznej inteligencji. Mimo medialnych kontrowersji możemy spodziewać się też, że nie zniknie temat autonomicznych pojazdów.

Rozszerzona rzeczywistość w służbie nowoczesnej gospodarki

Zredukowanie roli technologii Augmented Reality do narzędzia służącego tylko rozrywce, byłoby błędem. W niedalekiej przyszłości AR może wspierać działy produkcji i marketingu, a w takich branżach, jak architektura, zdrowie, produkcja i handel detaliczny ujawni szybko innowacyjny potencjał.

Jak obchodzić się z DANYMI, by nie zwariować?

Coraz większą wartość rynkową mają informacje i dane. W związku z tym jak powinna zachowywać się firma, by wzmacniać konkurencyjność? Jakie korzyści mogą czerpać indywidualni klienci ze świata zdominowanego przez olbrzymie zbiory danych?

Wszystko jest na sprzedaż, nawet Ty

Czy uda się nam stworzyć standardy korzystania z danych i ich udostępniania, tak by chronić nasze prawo do prywatności? Czy jako klienci i osoby prywatne będziemy mogli dysponować danymi na nasz temat w taki sposób, by czerpać z tego zyski?

Maszyno, kiedy staniesz się dla mnie bliska?

Współczesne dyskusje o robotyzacji dotyczą najczęściej obecności maszyn w naszych miejscach pracy. A przecież nasze życie to nie tylko praca, ale także poszukiwanie bliskości, emocje, komunikacja z innymi. A to wszystko dotyczy między innymi sfery erotyki. Czy czeka nas rewolucja seksualna spod znaku Sztucznej Inteligencji?

Zmiana organizacji zaczyna się we mnie

Na szkoleniach uczą nas, że ogromną rolę w transformacji organizacji odgrywają wyraźnie określone cele biznesowe, relacje lidera z ludźmi i dobrze dobrane narzędzia komunikacji. I choć podpisuję się pod takim podejściem, osobiście kładę nacisk na coś jeszcze - indywidualne doświadczenia.

Wyborco! Blockchain zmieni Twoje życie!

Blockchain ma potencjał wpływu na organizacje społeczne. Ale czy nowa technologia mogłaby się dobrze sprawdzić w administracji publicznej? Czy dzięki niej rządy mogą zyskiwać zaufanie ze strony obywateli, a ci ostatni czuć się lepiej reprezentowani w urzędach?

BlockchainTech Congress II

Hasłem przyświecającym wydarzeniu było “Revolution is comming”. Czy faktycznie blockchain to rewolucja? A może dopiero nią będzie? Niejednokrotnie padały odpowiedzi na takie pytania ze strony branżowych specjalistów.

W jakim kierunku zmierza przeobrażenie sektora finansowego?

Przez wieki handel stał się niezwykle skomplikowanym procesem, którego złożoność pogłębiła jeszcze globalizacja – w tej chwili każdy może handlować wszystkim, z każdym, na całym świecie. Jeżeli zmienimy nieco perspektywę, to zobaczymy, że każda z transakcji to de facto informacja.

Testujemy nasze zaufanie do Sztucznej Inteligencji i przerabiamy lekcję etyki

Zwolennicy autonomicznych pojazdów często przytaczają wyniki wielokrotnie powtarzanych wyników badań, z których wynika, że za 90–95 proc. wypadków odpowiada kierowca, a nie technologia. Co ciekawe, nowoczesna technologia – budząc spory i kontrowersje – każe nam myśleć o podstawowych wartościach takich, jak dobro i zło.

Mity dotyczące Sztucznej Inteligencji

Ten tekst dotyczy mitów, które krążą na temat Sztucznej Inteligencji - w mediach, w sieci i w myślach nas wszystkich. Budząc, śmiem twierdzić, że mocno nieuzasadniony, lęk.

Jak daleko nam do zmiany globalnego ładu finansowego?

Być może wszystko, co się dzieje, jest powtórką historii Linuxa, który porzucił już wizerunek systemu stworzonego przez alternatywę i trafił do komercyjnych przedsięwzięć. Podobnie będzie z blockchain – po czasie gorących dyskusji, stanie się standardem dla dużych firm, banków, a nawet rządów.

Jak daleko nam do etycznych maszyn?

Czy otoczeni przez maszyny będziemy czuć się bezpieczni? Ostrożne szacunki mówią, że w 2025 roku udział samochodów autonomicznych w całkowitym rynku samochodowym wzrośnie do 13% i osiągnie wartość 42 miliardów USD.

Nowy świat komputerów kwantowych

Jak będzie wyglądał świat, w którym każda informacja będzie dostępna w mgnieniu oka? W mgnieniu oka, ale oczywiście nie dla wszystkich, tylko tych którzy będą wyposażeni w komputery kwantowe.

Automatyzacja nie zniszczy wszystkich biurek

W powszechnej opinii robotyzacja doprowadzi w przyszłości do destrukcji rynku pracy. Chociaż jestem pewien, że zmiany na tym obszarze są nieuniknione, to nie uważam, że muszą one mieć jednoznacznie negatywny wydźwięk. Wchodzimy bowiem w epokę zupełnie nowych umiejętności, a technologia zrodzi popyt na nowych specjalistów.

Lider. Od dyktatora do partnera

Bycie liderem organizacji bywa fascynujące, ale jednocześnie jest bardzo trudne. Autorytety w szybko zmieniającej się rzeczywistości nie mają łatwo, rola - którą posiada osoba stojąca na czele firmy - może przynieść wiele zaskoczeń, a władza na pewno nie jest dana raz na zawsze.

BlockchainTech Congress 2018

Przed nami rewolucja. Blockchain – tak jak kiedyś Internet – zmieni całą rzeczywistość i oblicze światowej gospodarki. Dzięki BlockchainTech Congress dowiesz się po co technologia ta została stworzona, dla kogo, czy jest bezpieczna oraz jak może wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość.

Konferencja Fund Forum Analiz Online

Fintech zmienia rzeczywistość - przywitaj się z robotem. Przyszłość sektora bankowego w Polsce w kontekście rozwoju branży FinTech, wpływ technologii blockchain na rozwój usług finansowych, przyszłość zawodu doradcy finansowego w kontekście postępującej automatyzacji.

Zapraszam na BlockchainTech Congress

BlockchainTech Congress to pierwsza edycja wydarzenia, które jest poświęcone w całości technologii blockchain. Blockchain jest ogromną szansą dla niemal wszystkich sektorów, które mogą zostać całkowicie odmienione przez ultranowoczesną technologię.

FORBES: A kiedy Twój prawnik będzie robotem?

Nie wystarczy już moim zdaniem świadomość, że rzeczywistość przyśpieszyła, a kodeksy prawne się starzeją w błyskawicznym tempie. Na politykach, ustawodawcach i prawnikach spoczywa dzisiaj duża odpowiedzialność za zmiany, które mogą, czy powinny być dokonywane.

Kto zyska, a kto straci na rewolucji cyfrowej?

Artykuł w BrandsIT: Jesteśmy świadkami zmian powodowanych przez coraz szersze zastosowanie technologii w naszym życiu. Wprowadzenie sztucznej inteligencji i samouczących się maszyn zmienia sposób, w jaki podejmowane są decyzje oraz prowadzona jest komunikacja.

FinTech Congress 2018

5 lutego w Sheraton Warsaw Hotel odbyło się posiedzenie Rady Programowej FinTech Congress. Rozmawialiśmy o następnej edycji kongresu, agendzie i tematyce oraz o głównych trendach na świecie w branży FinTech i branży Finansowej.

Blockchain Tech Congress

Posiedzenie Rady Programowej Blockchain Tech 2018. Ustalaliśmy zakres tematyczny kongresu, listę zaproszonych prelegentów oraz zakres poszczególnych prezentacji.

IV Forum Nowoczesnej Produkcji – Industry 4.0

Produkcja przemysłowa jest filarem konkurencyjności gospodarek i służy budowaniu trwałego i opartego na stabilnych fundamentach wzrostu. W wyniku globalizacji, liberalizacji handlu, innowacji i ciągle wzrastającej konkurencji, niezbędne jest wypracowanie nowych rozwiązań, jak chociażby Industry 4.0.

Czy roboty zmienią świat?

Artykuł w BrandsIT: Technologie oparte na algorytmach, uczeniu maszynowym i automatyzacji procesów znajdują się na takim etapie rozwoju, że pytania i odpowiedzi dotyczące moralności, mogą poważnie wpłynąć na rozwój całej nowoczesnej technologii, a nawet naszej cywilizacji.

Data commercialization Summit

Wzrost biznesu opartego o dane w erze człowieka rozszerzonego. Przyszłość już tutaj jest – jak na podstawie danych prognozować to, co zdarzy się jutro. Czas na futurologię – czwarta rewolucja – co dalej?

Czy roboty zaczną grzeszyć?

Każdy z nas podejmuje codziennie szereg decyzji, w których istotne są kwestie etyczne. W dużej części nasze codzienne wybory między dobrem a złem są automatyczne, często przez nas niezauważalne. W świecie Sztucznej Inteligencji kwestia moralności staje się zaś coraz bardziej problematyczna.

HBR: Czy maszyna stanie się kochankiem idealnym?

Nasze życie to nie tylko praca, ale także poszukiwanie bliskości, emocje, komunikacja z innymi. A to wszystko dotyczy między innymi sfery erotyki. Czy maszyna wyposażona w Sztuczną Inteligencję może stać się kochankiem idealnym?

Zmierzch ery człowieka

Wielki Brat zawsze nam się przyglądał. Z tym, że dzisiaj robi to dużo sprawniej i dokładniej. A będzie jeszcze gorzej. Bo już wkrótce w fabrykach, przy taśmach produkcyjnych staną beznamiętne roboty…

Sztuczne mózgi ratują Ziemię

Nie trzeba być „zielonym” aktywistą, by wiedzieć, że ziemski ekosystem się chwieje. Czy nowoczesna technologia może przyczynić się do jego ochrony? Czy uda nam się zaangażować Sztuczną Inteligencję do realizacji jakiejś globalnej, proekologicznej misji?

Code Europe Warsaw 2017

Największa konferencja programistyczna w Polsce, 90 prelegentów,150 warsztatów i ponad 9000 uczestników. Podczas konferencji wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami dzielą się międzynarodowi liderzy branży, twórcy i użytkownicy pionierskich rozwiązań w dziedzinie programowania, na temat aktualnych trendów technologicznych, case study zaczerpnięte z wiodących technologii oraz know-how.

FORBES: Etyka samochodów autonomicznych

Programiści zajmujący się tworzeniem algorytmów wykorzystywanych w autonomicznych samochodach powinni przygotować się na to, że ich praca może niedługo stać się przedmiotem gorącej debaty etycznej.

Machine Learning. Komputery nie są już niemowlętami

Technologia machine learning dowodzi, że współczesne komputery zyskują kolejne, wyjątkowe umiejętności. Może właśnie ta ich zdolność do zdobywania i przetwarzania nowo nabytej wiedzy spowoduje, że kiedyś będziemy świadkami narodzin sztucznej samoświadomości. Na czym więc polega zdolność komputera do uczenia się?

FORBES: Internet Rzeczy

W 2020 będzie ich od 25 do 50 mld sztuk. Urządzenia podłączone do Internetu Rzeczy zaczynają dominować naszą rzeczywistość.

III Forum Nowoczesnej Produkcji

Forum Nowoczesnej Produkcji koncentruje się na optymalizacji procesów produkcji, efektywnemu zarządzaniu strukturą, zasobami ludzkimi i surowcowymi, nastawieniu na jakość oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

25ta Konferencja Energetyczna EuroPOWER

Prowadzone, w ramach 25tej edycji wydarzenia, dyskusje dotyczą najistotniejszych zmian zachodzących w branży, takich jak nowe technologie w energetyce, elektomobilność i klastry energetyczne.

BUSINESS INSIDER: Koniec świata jaki znamy

Digitalizacja firmy musi prowadzić do radykalnego przeobrażenia jej struktury. Nie chodzi o to, by dział IT nagle przejął stery w zarządzaniu, a jego szef stał się guru znanym z jednoosobowych decyzji.

FinTech Digital Congress CEE

FinTech zmienia sektor bankowy. Digitalizacja, postęp technologiczny, innowacyjne modele biznesowe, ujednolicanie rynku usług napędza dynamiczny rozwój branży FinTech.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER

Prowadzone, w ramach 24. edycji wydarzenia, dyskusje dotyczą najistotniejszych zmian zachodzących w branży, takich jak wprowadzenie rynku mocy oraz analizy nowych trendów, jak elektomobilność czy klastry energetyczne.

Mózg, urządzenie, które wypada z obiegu

Tempo w jakim rozwijają się obecnie technologie sprawiają, że większość z nas gubi się w nich. Naukowcy coraz częściej podkreślają, że jeśli chcemy zrozumieć przyszłość, która niespodziewanie stała się teraźniejszością, będziemy musieli dostosować do niej nasz mózg.

II Forum Nowoczesnej Produkcji

Koncepcje i trendy Industry 4.0, kluczowe tematy: czwarta rewolucja przemysłowa – teoretyczna koncepcja czy faktyczne rozwiązania? Czy polskie firmy są gotowe i jak będą realizować założenia czwartej rewolucji przemysłowej?

Atos nie wyklucza przejęć w Polsce

Grupa Atos, która na świecie rozwija się przez przejęcia, nie wyklucza zakupów innych firm także w Polsce - powiedział w wywiadzie dla PAP Norbert Biedrzycki, Prezes Atos Polska.

Geomarketing Forum 2016

Tematyka: Business Intelligence, Location Intelligence, Location Analytics, Big Data, GIS, Usługi lokalizacyjne i ich wpływ na biznes i Geomarketing.

BUSINESS INSIDER: W jaki sposób maszyny rozumują

Powstanie sztucznej inteligencji w robotyce nie jest tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać. Właśnie widzimy wzrost liczby technologii, które są w stanie dostrzec i zrozumieć środowisko, w którym działają.

IT na Rio 2016

Dzięki udostępnieniu przez firmę Atos każdego wydarzenia igrzysk przez kanały cyfrowe w mniej niż pół sekundy obejrzało 
je ponad 
4 mld osób.

SmartCity Forum

Smart City Forum stanowi odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącą budowy i funkcjonowania miast, które stają się inteligentne, niezależnie od tego na jakim poziomie rozwoju znajduje się organizacja.

Lecimy w kosmos

Pudełko o wymiarach 10x10x11,3 cm i wadze 1 kg. Przypomina kostkę Rubika. Aby je zbudować studenci warszawskiej Politechniki poświęcili kilka lat swojego życia.

Cyfrowa podróż

It is important to approach the digitization in the right way - it is not the only one project, but investment into the process of changes, implemented over a longer time period.

XI edycja Banking Forum

XI edycja Banking Forum to kolejna odsłona największego wydarzenia, łączącego osoby funkcjonujące w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

III edycja SmartCity Forum

Smart City Forum stanowi odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącej budowy i funkcjonowania inteligentnych miast.

Nabokov w labiryncie rynku

Ale czy klient naprawdę zawsze musi wszystko wiedzieć? Osobiście byłbym nawet skłonny zapłacić za ochronę przed informacją, z czego tak naprawdę robione są parówki 🙂

Powrót do przyszłości

Wywiad do magazynu Forbes, Consumer Electronics Show to największe targi elektroniczne na świecie. Każdego roku, w Las Vegas, na powierzchni bliskiej 37 piłkarskim stadionom, producenci prezentują to, co mają najlepszego.

FORBES: Złoty chłopak

Mówią, że konsultant nie potrafiłby pokierować firmą. Norbert Biedrzycki, wychowanek firmy doradczej McKinsey, zaprzeczył temu, uzdrawiając informatycznego integratora Sygnity. Co teraz pokaże jako prezes handlującej sprzętem komputerowym ABC Data?

Piękni 40-letni

Artykuł, wywiad w Forbes z marca 2012 roku. Zmiana pokoleniowa managerów w Polsce. Zostałem doceniony jako jeden z najlepszych managerów młodego pokolenia.

B2B – rewolucje

Wywiad w magazynie Forbes. Jeśli dystans dzielący nas od bardziej rozwiniętych krajów uznać za horyzont, wyznaczający najbliższe perspektywy rozwoju, internetowy segment B2B czeka w Polsce naprawdę świetlana przyszłość.

Powrót do świata żywych

Wywiad w magazynie Forbes. Ukazał się po zakończeniu z sukcesem restrukturyzacji spółki Sygnity w której byłem CEO. W tym czasie w okresie około roku udało nam się osiągnąć znaczną poprawę wyników firmy.